Stiliai
Kaimo stilius
Mes renkamės šį inerjerą visų pirma dėl jaukumo ir romantikos. Jame apstu daug rankomis gamintų daiktų: baldų, kilimų, nertų užuolaidų. Dažniausiai viskas būna gaminta ir siūta iš naturalių paprastų medžiagų, tokių, kaip linas, gėlėta medvilnė. Populiarūs kalvystės dirbiniai ir medis.
Šiame interjere dominuoja aplinkinio landšafto spalvų paletė – daug žalių, rudų, pilkų, melynų, raudono molio atspalvių. Taipogi daug baltos spalvos.
Kaimo stilių puikiai reprezentuoja ir taip vadinamas Prancūziškasis interjeras, tik jau švelnesniu ir subtilesniu dekoru, kuriame galime matyti ir dryžuotų, ar gėlėtų šilko apmušaluų, daug baltų lovos nėrinių, imantresnių baldų, antikvarinių meno kurinių.
Rytietiškas – azijietiškas stilius
Į šį interjerą orientuojasi žmonės, mylintys tvarką, minimalizmą ir ramybę, mėgstantys japonų ir kiniečių kultūrą, kuri ir ikvėpė sukurti šį išskirtinį stilių.
Jau prieš šimtmečius į mūsų europietišką buitį atkeliavo azijietiški interjero elementai. Baltai ir mėlynai margintų porceliano puodelių, kiniškų vazų, bambukinių padėklų ir kilimėlių savo namuose turime ne vienas. Bet to nepakanka norint sukurti rytietišką namų interjerą.
Medis ir bambukas yra pagrindiniai šio stiliaus dekoratoriai. Daug prigesintų baltos, pilkos, akmens atspalvių naudojama pabrežti japoniškąjį stilių, kuriam būdingos ir griežtos geometrinės linijos. Kinietiškajam interjerui sukurti renkamasi rubino, aukso, smaragdo atspalviai, sienas galima dekoruoti tradiciniais kinų piešiniais.
Klasikinis
Tai bene populiariausias ir “visada madingas” stilius. Jame gausiai naudojamos įvairios puošybos detalės, lipdiniai, prabangios medžiagos, daug medžio ir naturalaus akmens, marmuro.
Daugelis žmonių renkasi šį tradicinį stilių dėl dekoro gausos – įvairios užuolaidėlės, reljefiniai paviršiai, prabangūs krištoliniai šviestuvai, pagalvėlės padeda sukurti jaukumą ir neretai užmaskuoja ir paslepia netvarką ir chaosą namuose. Šiam stiliui yra budinga elegancija, rafinuotumas ir prabanga.
Modernus klasikinis
Kai galvojame apie šį stilių,visų pirma į galvą ateina mintis apie paprastumą. Modernioji klasika yra supaprastintas klasikinio stiliaus variantas.
Yra kuriamas lenvesnis ir šviesesnis interjeras, pritaikant ir išgryninant moderniojo stiliaus elementus ir linijas.
Vietoj prabangių medžiagų dažnai naudojama jų imitacija, ar pasirenkami pigesni variantai, derinama naturalus medis ir stiklas, ramios spalvos.
Dabar šį stilių yra ypač pamėgę mūsų naujakuriai.
Modernus stilius
Šį stilių dažniausiai renkasi žmonės, megstantys erdvę, šviesą ir nekomplikuotą gyvenimo būdą. Gimęs apie 1930 metus, modernusis stilius yra vis labiau megiamas dėl aiškių geometrinių linijų, šiuolaikinių spalvų ir funkcionalumo. Modernių namų virtuvėje galite pamatyti daug poliruotų, chrominių, metalo ar faneruotų paviršių. Ypatingas dėmesys dabar yra skiriamas apšvietimui. Budingos atviros erdvės, paprasti langų rėmai, stiklo pertvaros. Sienos būna neretai be grindjuosčių, lygios.
Nors dominuoja griežtos geometrinės linijos, moderniame interjere gali būti daug asimetrijos, abstrakcijų. Ypač meno kūriniuose ir balduose.